סטטיסטיקת הגרלות בישראל

הרווחים מההשקעות בפיס הופכים את עצמם לתרומות משמעותיות לקהילה. למעשה, מדובר במפעל הלוקח חלק אקטיבי בפעילויות השונות המתקיימות באוכלוסייה. הפיס השקיע מיליארדים רבים באוכלוסייה ובקהילה באמצעות הקמת מבני חינוך שונים, מבני בריאות וספורט, פעילויות רווחה, תרבות ועוד. בשנים האחרונות נתרמים סכומים למטרת ייעודיות אשר נקבעו מראש. שיטת קביעת המטרות הפכה להיות הוגנת יותר, אובייקטיבית ושקופה. גם סטטיסטיקות הזכייה הופכות ונעשות ברורות יותר, כך שהמשקיעים יכולים לבדוק מה הוא בדיוק הסיכוי שלהם לזכות ובאיזה מהפרסים. חשוב להכיר היטב את אופי המשחק לפני מילוי כל טופס על מנת להבטיח תוצאה מרשימה ואיכות גבוהה. על מנת לדעת את הסטטיסטיקות של הזכיות באופן מדויק יותר ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של הלוטו ולחשב את סיכויי הזכייה במילוי כל אחת מהספרות בטופס. באופן זה ניתן להגדיל את סיכויי הזכייה ולהתמצא יותר במספרים אותם כדאי לסמן. למעשה, רק בחודש האחרון חולקו על ידי הלוטו 101,005,578 שקלים חדשים למשתתפים בהגרלות ואילו מספר הטפסים הזוכים הינו 1,468,387.

סיכויי הזכייה במשחק

סיכויי הזכייה משתנים ממשחק למשחק וניתן לבחור את המשחק בעל הסטטיסטיקה המתאימה ביותר. במילוי טופס לוטו רגיל סיכויי הזכייה עומדים על 1:8,136,744 כאשר ממלאים שני טורים ו- 1:4,068,372 כאשר ממלאים ארבעה טורים. הסטטיסטיקה והסיכויים לזכות הולכים וגדלים ככל שממלאים יותר טורים. למשל, כאשר ממלאים 6 טורים הסיכוי לזכות הוא 1:2,712,248 ואילו כאשר ממלאים שמונה טבלאות סיכויי הזכייה עולים ל- 1:2,034,186. במילוי של 10 טבלאות סיכויי הזכייה עומדים על 1:1,627,349 ואילו במילוי של 12 טבלאות הסיכויים עולים ל 1:1,627,349. באופן זה ניתן להעלות את הסטטיסטיקה על ידי מילוי של הטפסים המתאימים ויצירת התנאים האידיאליים לזכייה האולטימטיבית. באמצעות טופס רגיל ניתן להגיע למילוי של עד 14 טבלאות. במילוי טופס שיטתי שמונה ניתן להגיע להסתברות זכייה של 1:581,196 ואף ל 1:193,732 במילוי שיטתי 9. ההסתברות לזכייה הולכת ועולה ככל שמשקיעים יותר בטופס המשחק. ניתן למלא עד שיטתי 12 ועד שיטתי חזק 7. כל אחד מהטפסים מתאים לטיפוס שונה וייחודי ולכן חשוב לקרוא את ההגדרות ואת סיכויי הזכייה של כל טופס בפני עצמו.

בחירת המשחק המתאים

ההגרלות משתנות מאחת לשנייה אולם הסיכויים לזכות זהים בכל אחד מהסוגים השונים של הטפסים הממולאים על ידי המשתתפים. ישנם סוגים שונים של טפסים ואופנים שונים למלא כל טופס. לכן חשוב להשקיע מחשבה בטרם כל טופס אותו ממלאים ולבחור היטב את המשחק האולטימטיבי. לא כל משחק לוטו מתאים לכל טיפוס ולכן חשיבות ההיכרות המעמיקה עם המשחקים הינה קריטית. סוגים שונים של משחקים יכולים להעניק הנאה שונה. לפיכך, המשתתפים בהגרלות 123 או פיס 777, אלו הלוקחים חלק בלוטו או בלוטו השיטתי – צריכים לקחת בחשבון כי סיכויי הזכייה משתנים ממשחק למשחק ואינם זהים.