סיפוריהם של הזוכים הגדולים בלוטו: כיצד השפיע עליהם הכסף?

לזכות בהגרלת הלוטו זה החלום של כל מי שמשתתף בהגרלות, בין אם באופן קבוע ובין אם באופן אקראי או חד פעמי. ישנם אנשים המגיעים מדי שבוע אל הדוכנים על מנת לבחור את המספרים הרצויים ויש כאלה שרוכשים תכניות מנוי כאלה ואחרות המאפשרות להם להשתתף בכל הגרלה מבלי למלא את הטופס כל שבוע מחדש - כל שנותר להם לבדוק הוא האם זכו בלוטו היום. במידה שלא - עוברות הציפייה והתקווה לשבוע שאחריו. ומה מספרים אלה שאכן ניחשו את המספרים החשובים וזכו?

סיפוריהם של הזוכים

  • זוכה כבת שישים המתגוררת במרכז הארץ, מילאה טופס בעלות של 35 ₪. באמצעות אפליקציה בטלפון הנייד שלה - היא בדקה וגילתה שזכתה. לדבריה היא ממלאה ושולחת טפסים ללא הפסקה כבר שלוש שנים והיא שמחה שסבלנותה השתלמה. את הכסף בו זכתה בכוונתה לסגור את באפיק השקעה בבנק.
  • בני זוג צעירים, נשואים עם שני ילדים קטנים, המתגוררים בדרום הארץ זכו בסכום עצום של 28 מיליון ₪. סכום ההשקעה היה בסך הכל 64 ₪ בטופס דאבל לוטו והמספרים שנבחרו היו אלה שעלו בגורל, כולל המספר החזק. בני הזוג אמרו לאחר הזכייה כי הדבר הראשון שהם עושים עם הכסף הוא לרכוש דירה לכל אחד מילדיהם.
  • גמלאי בן 70 הממלא טופס של הגרלות לוטו באופן קבוע זכה בסכום נאה מאד של 14 מיליון ₪. לאחר הזכייה אמר שיחלק את הכסף בין ילדיו, המתגוררים כולם בדירות שכורות, על מנת שיוכלו לקנות כל אחד דירה משל עצמו. הטופס שמילא היה מיוחד ובעל סיכויים גבוהים לזכות. הוא ציין שאין בכוונתו להשתמש בכסף על בסיס קבוע אלא להמשיך בשגרת חייו הרגילה.
  • אדם בן שישים מאזור חיפה ממלא טופס בקביעות כבר שנה וחצי. כל עוד לא החליף את המספרים, אמר - לא זכה אפילו בסכום קטן. לאחר שהחליף את מספריו הקבועים הגיעה הזכייה - בסך 17 מיליון ₪. בתחילה אפילו מתח את אשתו ולא סיפר לה על כך אלא אמר לה שזכה בסכום קטן בהרבה.

מה ניתן ללמוד מכך על התנהגות מומלצת לאחר זכייה גדולה?

מהסיפורים שלעיל ניתן ללמוד שהזוכים שמרו על שיקול דעת והגיעו להחלטות ראויות ומושכלות בנוגע לכספי הזכייה שלהם. אין טעם לבזבז את הכסף לפני שעושים בו שימוש יעיל כמו סגירת חובות או החזרת הלוואות. כמובן שמומלץ להשאיר סכום מסוים כנזיל ולעשות בו שימוש להגשמת חלומות, אך חשוב לעשות זאת מבלי להשאיר את המשך החיים הפיננסיים ביתרת חובה.

מומלץ מאד, כפי שעשו הזוכים שסיפוריהם הוזכרו, לקבל ייעוץ מאנשי מקצוע באשר לפעולות המתאימות לביצוע עם הכסף. ניהול השקעות, העברת הכסף או חלקו לידי אנשים אחרים וכמובן להבין לעומק את תשלומי המיסים הנדרשים עבור סכומי כסף כל כך גדולים, שכן לאף אדם אין את הידע מה עושים עם כל הכסף הזה.