איך ייראו החיים שלכם לאחר זכייה בלוטו?

 

למרות שמדובר בחלום של כל אחד כמעט, זכיות בסכומי כסף גדולים בהגרלות הפיס או הלוטו עלולות דווקא להסתיים במפח נפש לא קטן. אנשים שזכו בהגרלות אלה בעבר מעידים שלאחר הזכייה היו שרויים בבלבול רב ולא ידעו איך להתנהג או מה לעשות. הם עשו טעויות רבות בניסיונות כושלים להתנהל נכון ככל האפשר עם הכסף שהגיע לידיהם וגם כלל לא עצרו לחשוב איך כדאי להם להיערך לטווח הרחוק ואיך יהיה הכי נכון להתנהג כשברשותם כמה מיליוני שקלים, מצב שמעטים הם אלה שמכירים אותו מניסיון אישי.

מה נכון לעשות מיד לאחר הזכייה? 

כמו בכל מצב לא מוכר שנקלעים אליו - גם בקבלת סכום כסף גדול חשוב וכדאי לשכור את שירותיו של איש מקצוע שיוכל להסביר לזוכה מה המשמעות הכלכלית של זכייה בלוטו, מה עומד לקרות מבחינת תשלומי מיסים וכמה כסף, הלכה למעשה, יעבור לרשותו של הזוכה. בנוסף כדאי לקבל טיפים ועצות מה לעשות עם הכסף. ברוב המקרים מומלץ לבצע את הפעולות הבאות, בסדר הבא:

  1. לסגור חובות אם יש כאלה
  2. להשקיע כספים בערוצי השקעה לטווח ארוך על מנת שיעמדו לרשותו של הזוכה בגיל מבוגר
  3. לסגור את התשלומים שנותרו עבור המשכנתא או עבור הלוואות פתוחות
  4. לשדרג את הדירה או הרכב (אם יש צורך) ו/או לרכוש דירה נוספת ורכב נוסף
  5. לנסוכ לחופשה, נופש או ביקור במקום מיוחד ומושך
  6. לעקוב אחרי הסכום שנשאר ולהשתמש בו מתוך מודעות ותוכניות ארוכות טווח

איזו עזרה יוכל איש מקצוע להציע לאחר הזכייה?

לא מספיק לנחש נכונה את מספרי המזל בלוטו. אמנם זכייה בכסף רב עשויה לשפר באופן מהותי את החיים של הזוכה אך כמובן שחייבים להיות מציאותיים ולדעת בדיוק מה צופן העתיד ומה לעשות. איש מקצוע מתחום הכלכלה והפיננסים יוכל, לאחר הכרות עם הזוכה, להבין מהן נקודות החולשה או החוזק שלו בנושא של התנהלות פיננסית ובהתאם לכך להנחות אותו איך יהיה הכי נכון עבורו להתנהג עם הכסף. עצות אלה תהיינה תקפות בעיקר לאחר שבוצעו כל השלבים הראשוניים והמהותיים וכעת מה שנשאר הוא ליהנות מתזרים מזומנים בחשבון העובר ושב. כאשר מקשיבים לדבריו של מומחה בתחום אפשר יהיה ליהנות מהכסף ולהשתמש בו במשך פרק זמן ארוך.

עצה חשובה מאד היא מיד לאחר הזכייה לשמור את דבר הזכייה בסוד ולא להפיץ אותו בקרב אנשים רבים. כך ימנע הזוכה מעצמו פניות של עמותות או אנשים מפוקפקים שינסו לקבל חלק מהכסף ולא תמיד המניעים שלהם אכן טהורים ונקיים. גם כאשר מדובר במכרים, קרובי משפחה והחברים – אלא אם כן מדובר במעגל המאד קרוב, עדיף שהם לא יידעו אודות הזכייה על מנת שלא לעמוד במבחן שבו עליהם לנקוט בדרך התנהגות מיוחדת כלפי אותו אדם שזה עתה קיבל לידיו סכום כסף חלומי. כאשר נוהגים בדיסקרטיות אפשר יהיה להחליט אודות ההתנהלות הנכונה ומה יהיה הכי כדאי לעשות.